Office Viewer končí


Tento program, který poskytuje zadarmo společnost Microsoft Office, končí. Brzy již nebude dostupný ke stažení a staré verze v počítačích stávajících majitelů nebude možné aktualizovat.

 

Koncept vznikl na počátku existence placených programů Microsoft Office. Jeho úkolem bylo umožnit všem otevřít textový dokument, tabulku či prezentaci vytvořenou v Office. Už od začátku byl tedy zdarma. Vývojáři program psali s myšlenkou na propojená pracoviště. Jeho aktualizace se ale zastavily kolem roku 2007, kdy vyšla nová řada komerčních programů.
kancelářská budova

 


Alternativy k programu Office Viewer


Pokud jej stále používáte, možná je načase přejít na sofistikovanější verzi programu nebo jeho obdobu. Na trhu je k dostání například Office online.

Pokud Vám stačí moci Office soubory otevírat pouze v případě, že jste připojení k internetu, máte vystaráno: stačí si stáhnout bezplatný doplněk k prohlížeči na webových stránkách Microsoftu a dokument se automaticky otevře v Office online v okně Vašeho prohlížeče. Online verze kopíruje funkce starého programu – soubor můžete zobrazit, vytisknout, uložit a dokonce i upravit.
společná práce

Další bezplatnou alternativou je používat aplikaci Office pro Android, iOS či Windows Phone. Ta poskytuje kompletní služby Microsoft Word, Excel a PowerPoint ve Vašem tabletu či smartphonu.

Poslední, tentokrát již placenou možností je zakoupit si Office 365, který Vám poskytne plnou licenci ke všem Office programům na Vašem stolním počítači či notebooku.

 

Dalšími alternativami jsou bezplatné programy, které nevyrábí Microsoft, ale dokáží s dokumenty vytvořenými v Office pracovat. Příkladem toho může být například Libre Office. Sada těchto nástrojů je úplně zdarma, nabízí uživatelům téměř stejné funkce, na jaké jsou od známějších Office programů zvyklí, a využívá se hojně například ve školách.
práce s mobily

Zapomenout nesmíme samozřejmě ani na Google disk – nabízí rovněž vytváření a úpravu dokumentů, tabulek a prezentací, stejně jako map, náčrtů a dokonce i webových stránek. Výhodou tohoto řešení je samozřejmě okamžité ukládání na online cloud a možnost současného upravování z více počítačů najednou. Osobně mi tedy přijde tato eventualita jako nejšikovnější. V konečném výsledku ale závisí samozřejmě čistě jen na Vás, které řešení si zvolíte.