V zimě se ohřejete v sauně

Pravidelně trpíte od podzimu do jara nachlazením nebo onemocněním dýchacích cest a rádi byste se toho protentokrát vyvarovali nebo obtíže minimalizovali? Nemáte rádi zimu, mrazivé dny, a teploty klesající pod bod mrazu? Pak se choďte ohřát do sauny. Nejen, že se ohřejete, ale pro vaše zdraví a krásu toho uděláte ještě mnohem více. Pravidelné saunování má totiž blahodárný vliv na lidský organismus.
venkovní sauna
POZITIVNÍ VLIV PRAVIDELNÉHO SAUNOVÁNÍ NA LIDSKÝ ORGANISMUS:
·         vyplavení škodlivých látek – toxinů díky nadměrnému pocení
·         prevence onemocnění horních cest dýchacích
·         blahodárný vliv na lidskou psychiku
·         nastartování hubnoucího procesu
·         zdravější vzhled pleti a vlasů
·         regenerace a odpočinek
DRUHY SAUN
o   finská sauna (klasická sauna, ve které některým jedincům může vadit teplý suchý vzduch)
o   parní sauna (příjemnější pro ty, kterým nevyhovuje finská sauna. Parní sauna je často obohacena o různé aroma, např. eukalyptus)
o   infra sauna (teplo je zde zajišťováno bez využití páry, má však své odpůrce kvůli infračervenému záření, kdy jej někteří považují za škodlivé)
A doba, kterou byste měli strávit v sauně? Je to individuální, vytrvejte zkrátka tak dlouho, jak je to vám příjemné.
osušky v sauně
Pro koho saunování není vhodné
Sauna ovšem není vhodná pro každého. Vynechat by ji měli lidé trpícími některými chorobami, a sice lidé s vysokým krevním tlakem nebo lidé mající zdravotní problémy s ledvinami či játry. Vynechat saunování by měli také lidé s kožními chorobami nebo i těhotné ženy. Saunu byste měli vynechat i pokud se necítíte dobře, jste nachlazení nebo cítíte, že na vás něco leze.
Zdravý člověk se samozřejmě při návštěvě sauny nemusí vůbec obávat, naopak pro takového jedince je pobyt v sauně zdraví prospěšný. Pokud je to možné, začněte hned na podzim s pravidelným saunováním, uděláte tak vašemu tělu opravdu velkou službu. Budete se cítit lépe, odpočatě a budete odolnější vůči nemocem.