Vizuální chyba tisku

Moderní technologie pronikla do našich domovů snad v každé oblasti a tak není divu, že se stala dostupné i po finanční stránce například multifunkční zařízení. V podstatě tato technika usnadnila práci s tiskem, skenováním a poskytuje i další možnosti, které se jinak dříve komplikovaně sháněly. Je naprosto přirozené, že dnes se tiskárna dá zakoupit za celkem slušnou cenovou relaci a poslouží nejen v domácnostech, ale i v malých firmách. Kde se více tiskne, tak je lepší se zaměřit na zcela jinou formu výkonnostních tiskáren. Pokud všechno funguje, jak má, tak se uživatel skutečně může radovat z krásných vzpomínkových fotografií nebo si prakticky vytisknout co je jen potřeba. To zase na druhou stranu ocení studenti. Ovšem problém nastává, když tisk se začne nějakým způsobem ztrácet a je poměrně na pohled nekvalitní. To zrovna není žádná příjemná zpráva a může za tím stát několik verzí.
mandala – jasně vyznačené tahy
– Tisklo se příliš a bohužel žádná náplň není nekonečná, tudíž bude třeba nakoupit nové barvy do tiskárny.
– V domnění, že ušetříme, nakoupili jsme náplně z druhé ruky, a jak to vypadá, ne vždy se vyplatí na některých komponentech šetřit. Taková chyb klidně může znamenat i poničení tiskových hlav.
Tiskové hlavy dosloužily a je třeba je vyměnit.
– Nekvalitní inkoust.
otevřený černě potištěný list knihy nebo dokumentu

Černá barva je základ

Prakticky s černou barvou se setkáváme nejvíce, jelikož se s ní stále pracuje, je nesmírně důležité, aby zde byl použitý kvalitní inkoust, který by měl splňovat jen ty nejlepší požadavky uživatelů. Rozhodně texty by měly být krásně čitelné, zřetelné čáry, čísla nebo písmena. Ani po zásahu do textu by se barva neměla rozmazávat nebo rozpíjet. To zase oceníme v různých mandalách, omalovánkách, tabulkách, grafech atd. Kvalitní černá barva do tiskárny se dá zakoupit také za velmi slušnou cenovou relaci a nemusí to pocítit náš rodinný rozpočet. Jen je třeba vždy vybírat náplň, která bude odpovídat parametrům naší tiskárny.