Vysoké Tatry nikdy neomrzí

Štrbské pleso
Je nejznámějším jezerem ve Vysokých Tatrách.
Ze střediska vás lanovka vyveze na Solisko a vy si zde dopřejete čerstvé italské speciality přímo na venkovní terase, odkud budete pozorovat panoramatické pohledy do doliny na Štrbské pleso, Nízké Tatry nebo Kriváň.
Můžete se vydat po naučných stezkách, kde se ze Štrbského plesa dostanete pohodlně po chodníku přes hřbet Trigana na Popradské pleso.
Ale i jezero má svou atmosféru. Můžete si půjčit člun a z vody se kochat pohledem na Tatry. K dispozici jsou dřevěné stylové pramice a 1 sportovní pramice.
Při procházkách samozřejmě nesmíte zapomenout, že tu žijí zvířata, kterým vadí hlučné chování. Travnaté svahy jsou překrásně zbarvené horskými květinami, které netrháme, ale jen prohlížíme, případně fotíme.
horské jezero
Velké Hincovo pleso
Pokud máte slušnou fyzičku, vydejte se na túru přírodou Mengusovské doliny. Výstup k plesu zabere necelé dvě hodiny, ale určitě nebudete litovat. Část cesty vede lesem, který přechází v kosodřevinu.
Pleso je největší a nejhlubší na Slovensku. Rozloha je 20,8 ha, délka 740 m, šířka 370 m, hloubka 53,7 m.  Z jeho kamenných břehů se naskýtá úžasný pohled na okolní štíty, ale i do Mengusovké doliny. Jeho raritou je, že v něm žije pstruh potoční.
turistická stezka
Gerlachovský štít
Je nejvyšší horou Slovenska a zároveň celých Karpat. Už při pohledu z jihu upoutá pozornost mohutným kotlem, vytvořeným působením horského ledovce.
V žádném případě nepodceňujte výstup. I přesto, že na něj vede několik cest, není žádná značená a zajištěná tak, aby po ní mohli chodit běžní turisté. Je lepší objednat si horského průvodce. Musíte počítat s padajícími kameny, sněhovými poli a pohybem v nepřehledném skalním terénu.
Tatranská magistrála
Jedná se o nejdelší a nejvýznamnější červeně značenou turistickou cestu. Protíná celé jižní úbočí Vysokých Tater od Podbanského až po Velké Bílé pleso. Její délka je 46 km.  Nevystupuje na žádný vrchol a za tři až pět dní ji můžete zvládnout vy i vaše děti. Ubytování najdete v horských chatách přímo na trase.
Přírodní botanická zahrada na Lomnickém štítě
Je nejvýše položenou (2 634 m nad mořem) botanickou zahradou v Evropě. Vyskytuje se tu více než 100 druhů lišejníků, 40 druhů mechorostů a 1 kapraďorost. Kvetoucích rostlin tu je 34 druhů. Rostliny jsou vzácné.
Jestli ale toužíte po lázeňské kúře, vydejte se do Wellnes Hotelu Borovica na Štrbském Plese.
Užijete si 3 noci, 2 procedury s polopenzí. Čeká vás neomezený vstup do finské sauny, turecké parní koupele, bylinkové sauny, infrasauny a stejně tak do fitness. Nemusíte se bát, že budete ošizeni o bazén. I tam máte neomezený přístup. Vy i vaše děti.
Při příjezdu budete uvítáni welcome drinkem a čeká vás 3x snídaně formou bufetu a 3x romantická večeře při svíčkách.  Ani o spojení se světem nebudete ochuzeni. Wifi je samozřejmostí. Váš čtyřkolový miláček bude parkovat pod dohledem kamer.
Užívejte si naplno dovolenou u našich sousedů, příroda vám ukáže jen to nejlepší ze svého repertoáru.